Únor 2011

důležité

27. února 2011 v 16:07 | karamelka a osmaci |  vzkazník pro mě!
Ahojky... jen jsme vám chtěli říct :) tady máte vzkazním... je to dobré k tomu, protože když chcete něco zdělit rřeba odkaz na váš blog, nějakiu soutěž nebo něco podobného... tak se to vloží sem. Pomůže mi to, protože když mi budete dáva odkazy na nějaké stránky k jiému příspěvku tak v tom pak bude velký guláš =P

šedý zákal

23. února 2011 v 6:50 | sladká karamelka |  naše nemoci
Šedý zákal
Je to neléčitelná nemoc, která postihuje především starší osmáky degu. Vyskytují se i výjimky, kdy zákal se objevil i u mladých osmáků. Toto onemocnění může být také projevem alergie či otravy nebo jedním z důsledků cukrovky, která je geneticky podmíněna a vzniká při špatné výživě nebo je příčinou příbuzenský chov.

Jak se pozná?
Onemocnění se pozná velmi jednoduše - oko je černé, s bílým ložiskem uvnitř oka na čočce. Nejlépe je to vidět při umělém osvětlení, když posvítíme opatrně baterkou do postiženého oka nebo si osmáka natočíme proti světlu. Postupně osmáci částečně přestávají vidět, hůře se orientují v neznámém prostoru. Nemocného osmáka necháváme běhat jen v místech, která dobře zná a nepřemísťujeme věci v jeho příbytku nebo v místnosti, ve které ho vypouštíme.

Prevence
Prevencí je zamezení množení jedinců se zákalem, protože je dědičný, to znamená, že se přenáší z rodičů na potomky. U potomků se může projevit, ale i nemusí. Dále dodržujeme správnou výživu - žádný cukr! Osmáci nemají metabolismus přizpůsobený na zpracování cukrů a tuků. Dáváme jim jen jejich přirozenou stravu - směsky pro osmáky, obilniny, pícniny. Pokud máme nemocného osmáka ve větší skupině zvířat, necháme ho vykastrovat nebo ho oddělíme od chovné skupiny.

ahojky

22. února 2011 v 19:51 | osmáci |  náš život
Ahoooj no už dlouho jsme vám nepsali tak to musíme napravit =)) chtěli jsme vám říct, že na tomto blogu dělá nový človíček... je to Karamelky kámoš jmenuje se Hynek =)) a bude dělat disain =)) no tak snad se vám to tu bude líbit... psaní článku nechá na nás a karamelce i když asi taky někdy něco napíše =))).

No a teď k tomu jak se máme a co děláme =) no tak jako de to ale pořád nám schází naše pátá kámoška =( je to nezvyk no =(( strááášně se nám stýská je to jako superman bez pláště =(( njn co se dá dělat. a co děláme? to je jednoduché zlobíme =DDD né tak zase tolik ne :)) ale už se těšíme na léto teplíčko no to bude =)

Sex

22. února 2011 v 18:46 | sladká karamelka |  téma týdne
Ahojky no toto téma je opravdu zajímavé =)) a chtěla jsem vám sem dát takový menší slovníček tak snad se vám bude líbit =))

Malý sexuální slovníček
Afrodiziakum - látka povzbuzující pohlavní aktivitu, touhu nebo výkonnost.
Dyspareunie - sexuální porucha, která se projevuje bolestivým pohlavním stykem.
Ejakulace - výstřik ejakulátu - semene z mužského pohlavního orgánu.
Předčasná ejakulace - stav po erekci (ztopoření), předčasný výron semene neboli neschopnost ejakulaci ovládnout a prodloužit tak pohlavní styk.
Ejakulát - hlenovitá tekutina, sekret vytvořená mužskými pohlavními žlázami obsahující spermie
Erekce - ztopoření (napřímení) pyje
Erektilní dysfunkce - jedna z nejčastějších sexuálních poruch. Po 40. roku života jí trpí zhruba polovina mužů. Jedná se o neschopnost dosáhnutí erekce a udržení jí pro pohlavní styk. Častěji se používá výraz impotence - potíže s erekcí, neplodnost.
Falus - mužský pohlavní úd, penis, pyj
Koitus - pohlavní styk neboli soulož
Koitus brevis - krátká soulož trvající maximálně 3 minuty 
Libido - touha, žádostivost, chuť se milovat
Lubrikace - zvlhčení pohlavních orgánů (nebo pomůcek) nutné pro hladký a nebolestivý styk
Orgastická dysfunkce - problémy s vyvrcholením (neschopnost dosáhnout orgasmu nebo jeho oddalování)
Penetrace - pronikání
Peyronieho choroba - penis vychýlený z úhlu. Dochází k jeho zakřivení.
Petting - stimulace erotogenních zón i pohlavních orgánů bez samotného pohlavního styku
Priapismus - dlouhodobé ztopoření penisu bolestivého charakteru (trvající několik hodin). Není způsobeno vzrušením. 
Sexuální averze - nechuť k sexu a mazlení
Vaginismus - ženská sexuální porucha spočívající v křečovitém stažení pochvy tak, že není možný pohlavní styk.Ikonka je na světě!

21. února 2011 v 20:22 | Anáč |  naše fotky
:)
Tak to je ona :)

Doprava domů za pár Kaček!!!

21. února 2011 v 19:50 | Anáč |  obchůdek ;)
Doprava a platba:
Doprava - Po praze 4 Zdarma!
                 Praha 1 10Kč
                 Praha 2 10Kč
                 Praha 3 10Kč
                 Praha 5 10Kč
                 Praha 6 50Kč
                 Praha 7 30Kč
                 Praha 8 50Kč
                 Praha 9 50Kč
                 Praha 10 10Kč
                 Praha 11 Zdarma!
                 Praha 12 10Kč
                 Praha 13 50 Kč
                 Praha 14 50Kč
                 Praha 15 30Kč 
                 Praha 17 50Kč
                 Praha 18 50Kč
                 Praha 19 50Kč
                 Praha 20 50Kč
                 Praha 21 50Kč
                 Praha 22 30Kč
Platba - Po dodání domů převezmu hotovost za DOPRAVU a ZBOŽÍ.

Rasismus

20. února 2011 v 15:26 | sladká karamelka |  téma týdne
Ahojky... téma týdne rasismus... Já vím že Rasismus není hezký ale mě teda jako osobě štve když se k nám do země štvou např. Větnamci, Černoši a hlavně Romové... ať si zůstanou ve své zemi... neřeknu kdyby k nám přijeli a třeba za 1-2 zase odjeli ale když u nás žijou? Já vím že se třeba snaží uniknout před terorem v jiné zemi ale když jedu metrem, autobusem nebo něčím jiným tak když se podívám kolem tak každý druhý člověk kolem mě není Čech i když česky umí.... asi uslyším hodně záporných komentářů na to co tu píšu.... ale abych se hájila...

PŘÍBĚH
jednou sem byla s babičkou a s dědou na koupališti a oni tam mají takovej tobogán tak sem na něj šla předemnou byli romové a snažili se předbíhat jeden kluk jim řek a ta romka mu vrazila facku a ať jí pustí koukala jsem ale zatím nic neříkala. Potom se mě snažila předběhnout taky jedna říkám teda ať zaleze že ji nepustím že kdyby takhle každej že by se nikdo prostě nesklouz. Tamta co dala tomu klukovi tu facku mě chytla za ruku celkem pevně sem se na ní vražedně podívala a říkám pust mě a že tamtu stejně nepustím...no tak když jsme byli nahoře tak jsem se prostě bavila s ostatníma a někdo se mě zeptal kolik mi je tak říkám 14 a ta co mě držela za ruku měla asi 5ti letou sestru a ta na mě najednou nějaká malá... sem jenom protočila panenky a v duchu sem si myslela bůh ví co. No a když jsem byla na řadě tak já se vždycky tak jako zhoupnu a ta starší romka mě kopla do nosu málem mi začala týct krev tak sem jí řekla že je děvka a ona se za mnou rozjela tak sem si na ní dole počkala a začali sme se tam hádat a pak i rvát ona mi dala facku já jí pěstí... no nakonec sem byla ta chtřejší a chtěla jsem odejít a ona najednou na mě se mě bojíš sem jí řekla že ne že nemám důvod a porstě jsem  odešla.... po tomhle musíte uznat že romy nemusím mít v lásce... ale na druhou stranu všichni nejsou takový svině!

No prostě já rasistka nejsem a nanadřazuju se nad jinou rasu ale já se do jejich zemí taky neseru i když se mi tady nelíbí tak ať oni laskavě se neserou do tý naší!!! konec a .!